Монтаж панелей

panel, solar, power-2562240.jpg
У зв’язку з постійним підвищенням тарифів на енергоносії та заохоченням зеленої енергетики в різних країнах для звичайних людей стало актуальним питання встановлення власної сонячної електростанції.
З цією метою багато власників приватних земель і квартир встановлюють сонячні батареї для будинку. Але не всі автономні джерела дають очікувані результати, а деякі взагалі не працюють. Тому нижче ми розглянемо основні нюанси сонячних панелей і детальний алгоритм монтажу, який дозволить отримати максимальний ефект.

Що потрібно враховувати на етапі проектування?

Перед встановленням автономної електростанції важливо вибрати найбільш підходяще місце для установки сонячних панелей, їх тип і призначення. Відповідно до цих критеріїв визначають параметри сонячних панелей і комплектуючих.

Вибір сонячної панелі

Сьогодні популярні як джерело електроенергії два типи сонячних панелей :

З полікристалічним модулем

Вони характеризуються стабільною швидкістю генерації, незалежно від інтенсивності сонячних променів. Крім того, полікристалічні кремнієві сонячні елементи мають відносно низький ККД - 9-18%, залежно від виробника. З часом ефективність не знижується, але недоліком полікристалічних елементів є їх відносно короткий термін служби - близько 10 років.

З монокристалічним модулем

Такі панелі виробляють електроенергію нерівномірно в сонячну і похмуру погоду, і з часом втрачають потужність. Натомість ефективність автономної енергетики на основі монокристалічного кремнію становить 12-25%. А термін служби монокристалічних панелей - близько 25 років.

solar system, roof, power generation-2939551.jpg
Вибір місця та способу встановлення

Оптимальна генерація електроенергії гарантується, якщо на поверхню панелі потрапляє достатня кількість сонячного світла, тому сусідні будівлі та дерева не повинні затінювати її. Те ж саме стосується і розташування панелей відносно одна одної: верхні або бічні панелі не повинні затінювати сусідні. Оптимальне виробництво електроенергії досягається, коли фотоелектричний перетворювач знаходиться під прямим кутом до світла, що також слід враховувати при виборі місця розташування.